Warchalking - Hledání bezdrátových sítí

Hledání bezdrátových sítí je koníčkem, podobně jako sbírání známek, vltavínů nebo pivních tácků. Co k tomu potřebují? Notebook s dobrými baterkami, PCMCIA kartu nejlépe Orinoco, Anténu a nějaké ty Pigtaily a kabely. Vše vidíte na obrázku. Jo zapoměl bych úplně na software, kterým je pochopitelně Nestumbler pracující nad Windows. Lze použít i speciální distribuci Linuxu (viz hlavní strana).

Na dalším obrázku vidíte vše, co je potřeba na hledání bezdrátových sítí. Osobně používám pouze plechovku, které má dosah asi 1 kilometr. Lepší je ovšem směrovka typu Yagi 12 decibel, která je krátká (asi 40cm), ale dosáhne asi 2 kilometry. 

Pohybovat se po okolí můžete autem (notebook lze napájet z autobaterie), pěšky, vlakem, autobusem nebo na kole. Místa s volně dostupnou sítí lze označovat značkami pro další zájemce. Na obrázku níže vidíte vše, co na warchalking potřebujete.

Jestliže řešíte problém N-male a N-female, což se stává často, protože mnoho antén má konektor N-male a další zase N-female, nemusíte kupovat dva drahé pigtaily. Stačí koupit redukci, které stojí pouhých 99 korun. Na níže uvedených nekvalitních fotkách z mobilz Siemens MC60 ho vidíte. Pigtail je typu N-female a redukce z něho udělá snadno N-male. Úspora 214 korun:-)

HOME

 

 

TOPlist