Anténa typu Quad

Dnes jsem udělal za necelé dvě hodiny anténu typu Quad. Je to v podstatě Trell bez obloučků na dipólu. Použil jsem oboustranný kuprex, což bude mít v budoucnu výhodu při mechanickém upevnění na stálý AP. Zatím anténu používám na Warchalking. Její obrovská výhoda jsou malé rozměry. Zářič měří pouhých 12x6 centimetrů, zisk má asi 10 decibelů. V mnoha městech jsou AP na obvodových domech náměstí, takže stačí si sednout "na zahrádku" některé restaurace a s notebookem surfovat. Předtím je nutné pochopitelně kontaktovat poskytovatele internetové služby, který vám třeba na měsíc zprovozní z libovolného AP přístup k síti. Když jsem byl na měsíčním školení ve Vimperku, tak jsem si takhle na měsíc předplatil internet za 375 korun. Jak anténa vypadá bez krytu? Tady je několik fotek z mobilu:

Obrázek níže je druhá strana antény, kde vidíte, že se jedná o oboustranný plošný spoj. Je jasné, že tato strana nesmí být propojena s druhou stranou, která slouží jako zářič. Na zářič se tedy připájí stínění kouxiálu a na vývod uprostřed jeho jádro. Použil jsem opět návod na této adrese.

Dnes, což je 16.6.05 jsem přidal k této anténě panelový konektor N-female, který jsem upevnil přímo na plošný spoj. Anténa má originální konstrukci, která minimalizuje útlum mezi dipólem a výstupním konektorem. Velikost antény se tím téměř nezměnila, takže zůstává velmi malá. Níže je je několik nekvalitních fotek z mobilu Siemens MC60:

 

HOME

 

TOPlist